69 kreşte 300’den fazla bebek gıda zehirlenmesi kurbanı

Kreş çok önemli bir yer, çünkü bebeklerin aile ortamı dışında ilk karşılaşmaları orada oluyor. Aynı zamanda, artık çocuklarına bakacak tek kişi olmayacak olan ebeveynlerle belirli bir mesafenin başlangıcını işaret eden bir yerdir. Kaçınılmaz olarak, küçüklerini midelerinde bir yumru ile bırakırlar, ama her şeyden önce her şeyin en iyi şekilde gitmesi umuduyla. Ne yazık ki, 300’den fazla bebeğin gıda zehirlenmesi kurbanı olduğu Ile-de-France’daki bu 69 kreşte olduğu gibi her şey her zaman planlandığı gibi gitmez.

Zehirlenmenin kökeninde bir püre

7 Haziran Pazartesi, Ile-de-France boyunca (Val-d’Oise hariç), 69 fidanlık personelinin yönetmesi gerekiyordu. 30 dakika ila iki saat içinde şaşırtıcı olduğu kadar şiddetli bir fenomen. Nitekim, bu zaman aralığında ve birkaç farklı kuruluşta, 303 bebek aniden kustu. Derhal, gastroenterit izinden söz edildiancak personel aslında çabucak anladı şiddetli gıda zehirlenmesi neredeyse tüm bölgeyi etkiledi.

Bu büyük sarhoşluğun kaynağındaki besin, öğle yemeği püresiEkilibre servisi tarafından çocuklara öğütülmüş veya karıştırılarak servis edilen . Bunu takiben, Ile-de-France Bölgesel Sağlık Kurumu (ARS) ve Nüfus Koruma Dairesi Başkanlığı gıda anketi başlattı.

Açık soruşturma

Şimdilik ise, zehirlenmeden sorumlu patojen hala tanımlanıyorARS hala planlıyor merkezi mutfağın incelenmesi kusurlu sağlayıcının.

Neyse ki, bu gıda zehirlenmesinden etkilenen tüm bebekler şimdi mükemmel sağlıkta, tüm personel ve veliler bile olayların gelişebileceği dönüşten çok korkmuş olsalar bile. Şaşırmadan, başka bir sağlayıcı seçildi bu meseleye ışık tutarken ilgili kreşlerin çocuklarına püreler vermek için.


Çocuklarınız için paletlerle yapabileceğiniz 20 basit inşaat fikri

Ortanca çocuk: yanlış yer mi?