Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre kreşler güvenli yerlerdir.

Koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana, çocukların hastalıktan nispeten korunduğu görülüyor. İkincisi, gerçekten de onu kasmakta gözle görülür şekilde daha az kolaylığa sahiptir ve sadece çok nadiren ciddi biçimler geliştirir. Sadece, özellikle virüsün çocuklarda daha bulaşıcı olan İngiliz varyantının keşfinden bu yana, mutlaka çok endişeli olan ebeveynleri rahatlatmak için daha fazlasına ihtiyaç var. Bununla birlikte, yakın tarihli bir Amerikan araştırması, en endişeli olanları rahatlatabilir, çünkü kreşlerin virüsün düşük dolaşımı nedeniyle çocuklar için güvenli yerler olacağını gösteriyor.

Erken çocukluk ortamında gözle görülür şekilde saygı duyulan kurallar

Fidanlıklar içinde, Covid-19’un yayılması çok daha az önemli görünüyor başka bir yerden daha. Gerçekten de Case Western Reserve Üniversitesi tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde 15 Ağustos ile 20 Kasım arasında yapılan bir araştırmaya göre, erken çocukluk ortamı nispeten iyi korunuyor. Böylece salgın sırasında daha az Ohio’daki tüm COVID-19 vakalarının %1’i çocuk bakımı veya çocuk bakımı ortamlarında çalışan kişiler arasındaydı..

Araştırmacılar bunu şu şekilde açıklıyor: erken çocukluk döneminde istihdam edilen bireylere uygulanan çok katı sağlık kuralları. Pandemiden çok önce, kreşler ve diğer kabul yerleri zaten vardı. çok sterilize edilmiş yerler, hem miniklerin, hem ailelerinin hem de çalışanların sağlığı için. Bu gibi topluluk yerleri gerçekten kirlenmeye elverişli ve bu nedenle, özellikle bağışıklık savunmaları hala zayıf olduğundan, çocukların hastalanmasını önlemek için önlemler almak çok önemlidir.

Bariyer hareketlerinde usta kreşler

Covid-19 pandemisinden önce kreşlerde maskeler yaygın nesneler değilse, diğer jestler zaten mevcuttu ve çok ciddiye alındı: çok düzenli el yıkamahem çalışanlar hem de ebeveynler için ve galoş giymek Çocukların erişebileceği yüzeyleri kirletmemek için.

Çocuklar, özellikle küçük olanlar, yetişkinlerin hijyen reflekslerine sahip değiller. Bu nedenle, onlara özellikle sterilize edilmiş bir ortam sunmak esastır. Küresel salgın bu nedenle Bu tür yapılarda çalışan insanların alışkanlıkları üzerinde gerçekten herhangi bir etkisi olmamıştır.daha önce yaptıklarını uygulamaya devam ettiler.


Yağmurlu günlerde onları meşgul edecek 5 aktivite

çocuklarına cinsiyet atfetmeyen ebeveynler için bu terim