Araştırma, çocuk sahibi olmanın ne kadara mal olduğunu ortaya koyuyor

Bir aile kurmak, özellikle finansal olarak, hafife alınacak bir seçim değildir. Gerçekten de, ebeveynliğin büyük serüvenine başlamadan önce, çocuk sahibi olmanın belirli bir maliyeti temsil ettiğinin önceden bilinmesinin daha iyi olduğunu bilmek gerekir. Bazıları zamanı geldiğinde gerçekten de hoş olmayan sürprizler yaşayabilir. Bir çocuğun gerçek maliyetini daha iyi anlamak için konuyu inceleyen bir araştırma, bir çocuğun gelişiyle birlikte planlanması gereken bütçeyi ortaya koyuyor.

Büyük bir bütçe

Yatırım şirketi Moneyfarm, ebeveynlerin bir çocuğu doğumdan 18 yaşına kadar büyütmek için ne kadar harcadıklarına baktı. Gerçekten de aile kurmak para gerektirir ve bu harcamalar nedeniyle kimileri için toplamı tam olarak anlamak güçtür. birkaç yıla yayılmış. Büyük Britanya’da yürütülen bu araştırma muhtemelen pek çok kişiyi şaşırtacak, çünkü bir çocuğun ilk on sekiz yılındaki ortalama maliyeti, yaklaşık olarak 320.000 pound, yani yaklaşık olarak 320.000 pound olacaktır. 380 000 Euro. Bu miktar astronomik görünüyor, ancak yiyecek, giyecek, barınma ve bebek bakımını içeriyor.

Ancak bu rakamlardan bir adım geri çekilmek belki daha doğru olacaktır, çünkü zaten bu tür bir hesaplama yapmış olan Sağlık ve Dayanışma Bakanlığı’na göre, ” bir çocuğun miktarıyerine 180 000 Euro. Bu nedenle, çocukların maliyetini gerçekten tahmin etmek zordur.

Ergenlik erken çocukluktan daha pahalı

Bu çalışma sayesinde, araştırmacılar şunu da buldular: çocuklar gençken daha da pahalıya mal oluyor. 15 ve 18 yaşları arasında İngiliz ebeveynler 49.790 £ harcar, yani. 59 263 Euro . Bu gerçekten de çocukların yavaş yavaş bağımsızlıklarını kazandıkları ve dolayısıyla daha fazla paraya ihtiyaç duydukları bir dönemdir. Periyot 6 ila 8 yaş arasıebeveynler için de maliyetlidir: yaklaşık 30.000 pound harcarlar veya 35 706 Euro .

INSEE, çocuk sahibi olmanıngiderlerde %20 artışhaneler için. Şu anda bir aile kurmayı planlıyorsanız, bu sizi iki kez düşündürecek bir nokta olabilir…


İşte çocuğunuzu tabağını bitirmeye zorlamamanın nedeni

Çocuklarınıza hikayeler okumak sizi daha az şiddetli yapar