Bir çocuk kaç yaşından itibaren yalnız gidebilir?

Okula başlamak, küçüklerin hayatında genellikle çok önemli bir olaydır, çünkü uzun yıllar boyunca günlük hayatları olacaktır. Okul aynı zamanda çocukların bağımsızlığının da başlangıcıdır. Bu nedenle, büyüdükçe ebeveynler onlara biraz daha özgürlük verme eğilimindedir. Özellikle okula yalnız gitmelerine izin verme gerçeğini buluyoruz. Doğru zamanın ne zaman geldiğini asla bilemeyen ebeveynler için stresli bir adım.

Çocuk kendini hazır hissetmeli

Bu büyük adımı atmadan önce çocuğunuzun iyi olduğundan emin olmalısınız. onu geçmeye hazır. Tek başına okula gitmek gerçekten bir gerçek sorumluluk kim yapabilir korkutmak bazı. çocuk aslında olmalı tehlikelerin farkında olmak yolda karşılaşabileceği ve bu nedenle kendi güvenliğini sağlamak. Bu görevi üstlenmeye hazır olup olmadığını öğrenmek için uzun süre gözlemle sorumlu olması gereken durumlarda tepkilerinin ne olduğunu görmek için. Örneğin: Kendi kendini yıkayabiliyor mu, çantasını dışarıdan yardım almadan hazırlayabiliyor mu yoksa bir arkadaşının evinde uyumaktan hoşlanıyor mu?

Bunlar, biraz daha bağımsızlığa yönelik bu büyük adıma hazır olup olmadığını görmenizi sağlayacak küçük unsurlardır. Okula yalnız gitme zamanının geldiğini düşünüyorsanız, yine de onun fikrini sormak için onunla konuş. Bazı çocuklar hazır görünebilir, ancak yine de stresli bunu yaparken. Yani zorunda değilsin zorlama her şeye ve sadece onu da bekle ilgi gösterir bu büyük değişiklik için.

çocuklar okula dönüş ebeveyn okul çantası
Kredi: iStock

Okula yalnız gitmesine izin vermek için ideal bir yaş var mı?

Çocukların okula yalnız gitmesine izin vermek için ideal bir yaş vermek zor. Tüm küçüklerin olduğu söylenmelidir. farklıdır ve tüm aynı hızda gelişmeyin, özellikle de bu tür sorumluluklar üstlenmek söz konusu olduğunda. Ancak öyle görünüyor ki, etrafta 8 ançocuk tehlikelerin farkında ve böylece iyi davranış benimsemek bununla karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte, tüm öğrenme mutlaka edinilmez. Çocuklar geçer gerileme dönemleri Kim okula yalnız gitmeyi sorgulayabilir.

en ufak zıtlık veya bir çatışmanın ardındano zaman çocuk yapabilir gerileme o kadar risk alıyor ki tüm güvenlik önlemlerini unutmak için okula gitmek için. Bu nedenle bu karar sistematik olarak alınabilir. sorgulama çocuğun ruh haline göre değişir.

Kesinlikle uygulanması gereken güvenlik kuralları

Elbette çocuğunun okula yalnız gitmesine izin vermek için temel güvenlik kurallarını bilmek bir kazadan kaçınmak için.

  • O mükemmel olmalı Otoyol Kodunun kavramlarını bilir onun yolculuğu için yararlı olacak yaya olarak.
  • O da gerekir rotayı parmaklarınızın ucunda bilin okula gitmek ve geri dönmek için. Sonunda yalnız başlamadan önce onunla birkaç kez yapmaktan çekinmeyin.
  • o önemli acele etmeyin et o koşmaz okul yolunda. Yani ona geç kalsa bile yürümesi gerektiğini söylemelisiniz.
  • Güvenliği ve araçlar tarafından mükemmel bir şekilde görülmesi için kendisinden sarı yelek giymek seyahat süresi veya basitçe yansıtıcı bir bilezik böylece uzaktan görebilirsin.


Brittany’deki bu kreşte çocuklar dışarıda kestiriyor

seçiminin akademik başarı üzerinde bir etkisi olurdu