Bir çocuk sizi şaşırttığında nasıl tepki verirsiniz?

Bunu her zaman çatılardan ilan ettiniz: hayır, çocuk sahibi olmak artık seks hayatınız olmak anlamına gelmiyor. Çocukların gelmesinden sonra yorganın altındaki küçük kucaklaşmalarınıza yeniden başlamanızın nedeni de budur. Ancak, şanssızlıkla küçük sevgilileriniz sizi şaşırtabilir. Utanç anından sonra, sizin için gerçekten kolay olmasa bile, onlarla konuşmanın doğru yolunu bulmalısınız…

durumu dramatize et

En doğal olan her şeye gelince, seks hala çok sık tabu bir konu olarak algılanıyor. Bu nedenle, ebeveyn olsanız bile birkaç kez sarılmanın yanlış bir tarafı yok. Aksine, oldukça çok sağlıklı bir şey, bu sizi sorumsuz ebeveynler yapmaz! Ayrıca, bunu büyütmemek de sizin görevinizdir, çünkü çocuk daha sonra risk altındadır. kendini suçla veya yasak bir şey yaptığını düşünmek. Bu yüzden onu suçluluk duygusundan kurtarmalısın ve ona bu yorganın altında ciddi bir şey olmadığını ve endişelenecek bir şey olmadığını hissettirmelisin.

seks aşk kadın çeşme zevk kadın orgazm
Kredi: iStock

yaş meselesi

Tabii ki, aynı şekilde açıklanamaz 11 yaşında ve daha küçük bir çocuğa ne olduğu hakkında hiçbir fikri olmayacak. Daha küçük çocuklar özellikle sizin dövüş ya da oyna. ondan da çekinme ne gördüğünü sorevet bunu açıklarken, dalga geçiyordunuz, sarıldınancak bu sadece bir yetişkinler için oyun ve bu nedenle onu yoldaşlarıyla yeniden üretmemesi gerektiğini.

7 yaş civarında başlayabilirsiniz. çocuklarınızla seks hakkında konuşun, çünkü bu ilke onların gözünde daha az soyut hale gelir. Ancak, bunun olduğunu anlamaları gerekir. gizliliğiniz ve sende de var bazen yalnız kalmak gerekir.

Her şeyden önce, çocuk bu eylemi şu şekilde görmelidir: ebeveynleri arasındaki sevginin bir kanıtı, ve bu şekilde ifade edilmelidir. Aynı zamanda ona güven vermenin bir yoludur, çünkü onun için şu anlama gelecektir. anne babası birbirlerini çok seviyorve genellikle tüm çocukların istediği şey budur!


çocuklara erişimi reddedebilirler mi?

Çocuğunuzun bunu yönetmesine nasıl yardımcı olabilirsiniz?