Brittany’deki bu kreşte çocuklar dışarıda kestiriyor

Bebek uykusu genellikle ebeveynler için büyük bir endişe kaynağıdır. İkincisine gelince, geceler genellikle aileye bu yeni küçük üyenin gelmesiyle çok daha kısalır ve bu elbette tamamen normaldir. Şekerleme saatleri de doğal bir gerekliliktir ve ebeveynlerin biraz dinlenmelerine de izin verebilir. Siesta, küçükler için çok önemli bir andır ve bu nedenle kreşe girerken bile saygı gösterilmelidir. Dahası, Brittany’deki bu kuruluş, küçüklerin daha da iyi uyumasına izin vermek için oldukça cüretkar bir seçim yaptı: onları yazın ve kışın aynı şekilde dışarıda yatırıyorlar.

Daha iyi uyumak için temiz hava

Günümüzde çocuk doktorları, ebeveynlerin bebeklerini bir odada uyutmasını önerme eğilimindedir. 18°C’yi aşmayan. Bazıları için çok düşük görünebilecek, ancak yine de daha hızlı uyku evresi ve bir huzurlu uyku. Ayrıca, Brest’te bulunan Jean de La Fontaine kreş, on yıl önce karar verdi. adil çocukları dışarıda uyu, mevsim ne olursa olsun. Bazı çocukları uyutmakta güçlük çektikten sonra ortaya çıkan bir girişim. O zaman gerekliydi onları dışarıda bir gezintiye çıkar Böylece Morpheus’un kollarına düşmeyi başarırlar. Pusetlerin tekerlekleri kirli olduğundan, ikincisi içlerinde uyuyan çocuklarla dışarıda kaldı. Yavaş yavaş, kreş sorumluları, çocukların dışarıdayken çok daha iyi uyudum. Bu nedenle kuruluş aşağıdakilerle donatılmıştır: cibinlik yatakları bunlar dışarıda bir sundurmanın altına yerleştirilir.

Yine de birkaç kural

Tabii ki, çocukların gözetim olmadan dışarıda uyumasına izin vermek söz konusu değil. Bunlar kötü hava koşullarından korunan ve sıcaklıklar varsa içeride uyuyun 0°C’nin altında veya 25°C’nin üzerinde. Kaçınılmaz olarak, kışın da soğuktan ve yıpranmadan iyi korunurlar. uyarlanmış kombinasyonlar. Yataklar da öyle yerleştirilmiş her zaman görüş alanı içinde sorumlu insanlar.

Dışarıda uyuyan çocuklar aslında nispeten İskandinav ülkelerinde yaygın. Dış hava gerçektenen iyi kaliteve bu nedenle izin verecek daha derin uyku. Çocukların uygun şekilde örtülmesi ayrıca hareketi engeller ve bu nedenle geri dönere-posta göndericiki bu da bir genellikle daha iyi uyumalarını sağlamak için kullanılan teknik.


Eski kitaplarınızı ne yapacaksınız?

Bir çocuk kaç yaşından itibaren yalnız gidebilir?