çocuğum için iyi bir spor mu?

Okul yılının başlamasıyla birlikte, çocuğunuzun bu yıl hangi aktiviteyi yapmak istediğini seçme zamanı gelir. İkincisi, gerçekten dahil olmak için hala son sözün sahibi olması gereken çocuğunuzun isteklerine bağlı olarak hem sanatsal hem de sportif olabilir. Rugby genellikle çocuklar arasında çok popülerdir, çünkü fiziksel olduğu kadar etkileyici bir spordur. Sadece, bunun onun için doğru aktivite olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Bazı endişeler

Çoğu zaman, ebeveynler çocuklarını rugby’ye kaydettirmekten korkarlar. Bu spor gerçekten de bir spor olarak kabul edilmektedir. İletişim kim olabilir nispeten şiddetli. Darbeler çok güçlü ve etkileyici olabilir, bu da bazı insanları ürkütebilir. Durumunuz buysa merak etmeyin bu duyguyu yaşayan tek kişi siz değilsiniz ama ragbi bununla da sınırlı değil. oldukça kaba görünümlü.

Önemli değerler

Rugby her şeyden önce bir takım sporu, çocuğunuzun bir grup içinde gelişmesine ve gerçek bir role sahip olmasına izin verecek. Bu nedenle, birkaç geliştirmesine yardımcı olacaktır. değerlerözellikle saygı, paylaşım, aynı zamanda dayanışmaarasında nitelikler rugby’de çok önemlidir. Gerçekten de, bu sporda kazanan takımdır ve her birinin eylemi zafere yol açacaktır. Bu nedenle, çocuğunuz oldukça içe dönük ve utangaçsa iyi bir aktivitedir, çünkü arkadaş edinebilecek ve onlara karşı sorumlulukları olacaktır.

Rugby, herkes için bir antrenman mı?

Düşündüğünüzün aksine, çocuğunuz size küçük ve kırılgan görünse bile ragbi herkese açık bir spordur. Aslında, bu sporun avantajı şudur: tüm pozisyonlar mutlaka güçlü ve uzun olmanızı gerektirmez ve herkes oynayabilir. Küçüğünüz kaçınılmaz olarak takım içindeki yerini bulacaktır, erkek mi kız mı Ayrıca.

Çocuğunuzu ragbi için kaydettirebilirsiniz 5 yaşından itibaren, ancak o yaşta uygulama daha çok oval bir topla dev bir oyuna benziyor. Çocuklar topla oynamayı, birbirlerini yakalamayı ve yere düşmeyi öğrenirler. 13 yaş civarında gerçek kurallarla oynamaya başlarlar.

Rugby gerçekten bir spor olmanın avantajına sahip tamamen, çünkü çocuğunuzu hem fiziksel hem de zihinsel olarak çalıştıracaktır. Bu nedenle, enerjilerini kanalize etmekte zorlanan çocuklar için şiddetle tavsiye edilir.


çocuklarına cinsiyet atfetmeyen ebeveynler için bu terim

Kreşler tüm bu değişiklikleri nasıl yönetiyor?