Çocuğunuza yardımcı olacak 4 ipucu

Güneşli günlerin gelmesiyle birlikte mutlaka ailece yürüyüşler yapmak ve güneşin tadını çıkarmak isteyeceksiniz. Ve geleneksel yürüyüşten biraz değişiklik yapmak için bisiklet sürmekten daha iyi bir şey yoktur. Ancak, çocuğunuzun bisiklet yollarını geçmeden önce her şeyden önce bu beceriyi bütünleştirmesi gerekir! Bu aşama genellikle çocuklar için çok önemliyse, küçük çocuklarına başarılı olması için bir araç vermek istiyorlarsa, ebeveynlerin de kendilerini sabır ve hoşgörü ile donatmaları gerekir.

1) Tekerlekleri keşfedin

Çocuğunuz erken yaşlardan itibaren yuvarlanan cihazları evcilleştirebilmelidir. korkmamak içinama aynı zamanda için denge kavramını bilir. bu denge bisikleti küçük çocuklar için çok iyi bir çözüm, çünkü onların yavaş yavaş dengeyi korumayı öğren geleneksel yürüyüşten başka bir ulaşım aracı kullanırken.

Çoğu zaman, çocuklar çok küçük yaşta bisiklet sürmeyi öğrenmeye başlarlar, özellikle daha sonra çıkarılacak olan küçük tekerlekler sayesinde. Bisikleti tekerleklerle çalıştırmak mümkündür iki yıldan beri.

2) Pedal çevirmeyi öğrenin

Bu, tekerleksiz bisiklet sürmek için dengeden sonra edinilmesi gereken ikinci beceridir: hareketlerin koordinasyonu. Bu yetişkinler için çok basit ve bariz görünse de, bunun çok basit olduğunu anlamak önemlidir. çocuklar için gerçek bir çaba. Böylece bisiklete kendiniz iterek başlayabilirsiniz. pedalların prensibini ve ilerlemek için hangi yöne çevrilmeleri gerektiğini anladığını.

ebeveynler çocuklar baba eğlence boş çocuk oynamak bisiklete binmek
Kredi: iStock

3) Güvenlik kurallarını öğrenin

Bisiklete binmek, sonuçları olmayan bir eylem değildir ve bisiklet sürmek önemlidir. Çocuğun güvenliğini sağlamak için bazı önlemler almak ve etrafındakiler. Bu nedenle, bisiklete binerken ona temel güvenlik kurallarını öğretmelisiniz ve özellikle kask takmak ki bu kesinlikle gereklidir.

4) Bir yörüngeyi takip etmeyi öğrenin

Bisiklete binmek iyidir, ama düzgün sürmek daha iyidir! Bu nedenle kendisine öğretilmesi gereken bir yörünge tutmak özellikle yapmak için engelleri aşmak. Bunu ona giderek öğretebilirsin. büyük bir boş otoparkta ve hepsi bir oyun şeklinde ona küçük konilerden kaçınmayı öğretmek.


onları nasıl uyutursun?

Her ebeveynin bilmesi gereken çocuklar için 16 hayat tüyosu