Çocuklar için 5 fayda

Güneşli günlerin geri gelmesiyle birlikte bahçe işleri bir kez daha herkesin en sevdiği aktivite haline gelecek. Bahar gerçekten de ekime başlamak ve sonraki aylarda iyi hasatlar elde etmeyi ummak için ellerinizi toprağa koymak için bir fırsattır. Bu aktivite aynı zamanda kültürün zevklerini ve emeklerinin meyvelerini toplamanın gururunu keşfedebilecek çocuklar için de mükemmeldir. Deneyimi daha da ilginç hale getirmek için, abonelerine her çeyrekte birkaç çeşit organik tohum, tavsiyeler, tarifler ve daha birçok sürpriz içeren bir kitapçık sunan Graines de box gardening box’a başvurabilirsiniz. Çocuklar için bahçeciliğin birçok faydasını keşfedin.

1) Doğayı keşfetmelerini sağlayın

Çocukları doğayla tanıştırmanın birçok yolu varsa, bahçeciliğin birçok avantajı olduğu kabul edilmelidir. Bu bağlamda minikler, geliştikleri çevrenin güzelliğine sadece seyirci olmakla kalmaz, aynı zamanda korunmasına da katılırlar. Bu onlar için bir fırsat meyvelerin, sebzelerin veya çiçeklerin nasıl büyüdüğünü keşfedinve tüm bu gelişmeleri yakından takip. Filizin nasıl çalıştığını anlatabilecek bir yetişkinin gözetiminde çocuk, her gün tabağındaki şeyin aslında doğanın uzun bir emeğinin meyvesi olduğunu anlayacaktır.

2) Hasat ettiğimizi yemenin gururu

Çocuklar için bahçeciliğin gerçek avantajı, hasatlarının faydalarını tabaklarında bulduklarında sürecin gerçekten farkında olmalarıdır. Çocuklar için kaçınılmaz olarak, daha büyük bir gurur yok aile yemeklerinin kaynağında olmaktansa.

çocuk bahçe ebeveyn baba dışarıda oyun
Kredi: iStock

3) Çevre koruma konusunda onları bilinçlendirin

Bahçede vakit geçirmek miniklere doğanın aynı zamanda ne kadar harika olduğunu kesinlikle gösterecektir. önemli ve kırılgan. Ekoloji, özellikle çocukların eğitiminde ihmal edilmemesi gereken merkezi bir konudur. İkincisi zorunlu olarak anlamalıdır ki, eylemler ve jestlerin sonuçları olabilir çevre ve onları çevreleyen biyolojik çeşitlilik için felaket. Bahçıvanlık yaparak, çocuklar her ne pahasına olursa olsun tarlalarını korumak isteyeceklerinden tüm bunların farkına varacaklar.

4) Belli bir özerkliğin başlangıcı

Bahçe işleri bağımsız olarak da kolayca uygulanabilir. Çocukların ilk başta birkaç önemli hareketi öğrenmesi gerekiyorsa, bunu çok hızlı bir şekilde öğrenebilirler. bahçeye kendi başına bakmayı başarmak. gerçek bir ek olarak motor becerileri kazanmakÇocuklar, ebeveynlerinin onlara güvendiğini ve bahçeyi tek başlarına yönetmelerine izin verdiklerini görmekten kesinlikle memnun olacaklardır.

5) Açık havada sessiz anlar

Birkaç yıldır ekranlar çocukların günlük hayatlarının bir parçası olmuştur. Bu, onların açık havada eğlenmelerini ve bahçecilik gibi basit hobilerle uğraşmalarını engelleyen çok kötü bir alışkanlıktır. Bahçecilik aslında küçüklerin çok sıradan zevklerin tadını çıkar ve yine de kesinlikle doğru gelişimleri için gerekli.


Çocuklarınızın önünde sigara içmek: Yasaklanması gereken bir uygulama!

etkili olmak için 6 temel nesne