çocuklara erişimi reddedebilirler mi?

Ebeveyn olmadan önce, muhtemelen bir restorana giderken lojistik sorularınız olmadı. Bunlar gerçekten de habersiz olarak onurlandırabileceğiniz sıradan gezilerdi. Ancak çocukların gelmesiyle tüm bunlar sorgulanmaya başlandı. Ayrıca, kurumların kendileri için, bir aileyi ağırlamakla çocuksuz insanları ağırlamak arasında işler farklıdır. Ancak, restoranların çocuklara erişimi reddetme hakkı var mı?

Çocukları reddeden restoranlar

Medyada buna benzer haberler görmek alışılmadık bir şey değil: Aileler birbirini görüyor bir restorana erişimi reddetmek sadece çocukları olduğu için. Bu fenomen, Belçika’da çocukları kabul etmeyen bazı restoranlarda sıklıkla gözlemlenmiştir. Fransa’da, fenomen, hepsi aynı görünse bile, çok daha az yaygındır. bazı şehirlerde ortaya. Örneğin, 2013’te Antibes’teki bir restoran, sinir bozucu alışkanlığı edindiği için haklı olarak seçildi. bebek arabasını yasakla. Çocuklar yine de kabul edildiyse, bebek arabasının genellikle temel aksesuar genç ebeveynler. Dolayısıyla yasaklamak, ailelerin söz konusu kuruluşa gitmesini engellemek anlamına gelir.

Kanun ne diyor?

Tabii ki, yasanın bu konuda bir görüşü var. Nitekim Ceza Kanunu’nun 225-2. maddesine göre,bir mal veya hizmetin arzını reddetmek” birine “kökenleri, cinsiyetleri, aile durumları, hamilelikleri temelindesorumlu olan ayrımcılığı temsil eder. üç yıl hapis ve 45 bin euro para cezası. Bu nedenle ailelere erişimin reddedilmesi kesinlikle yasaktır. Bu senaryodan etkileniyorsanız, bildiri Söz konusu kuruluştan Dolandırıcılık Bastırma servislerine, hatta şikayetçi olmak.


Her şeyin yolunda gitmesi için 5 ipucu

Bir çocuk sizi şaşırttığında nasıl tepki verirsiniz?