Çocuklara Sebze Yedirmek İçin 8 Süper Ebeveynlik Tekniği

Bir ebeveyn olarak, çocuklarınızın küçük tat alma tomurcuklarını harekete geçirmenin ne kadar zor olduğunu bilmelisiniz. Gerçekten de genellikle belirli yiyeceklere, özellikle de sebzelere isteksizdirler. Bu nedenle, eğer küçük çocuğunuzu sağlıklı beslenmeye ikna edemiyorsanız, o zaman akıllı oldukları kadar zeki olan Süper Ebeveynlerin tavsiyelerine kesinlikle ilgi duyacaksınız!

Anne-Christine’in ipucu:

“Onlara günde en az 5 meyve veya sebze yemeleri için meydan okuyun. Birkaç haftadır bizim için harika çalışıyor. Bazen bazılarının 6 veya 7 puana ulaştığını bile iddia ediyorlar! »

Maud’un ipucu

“Kişisel zevklere göre birkaç baharat eklenirken, bir fromage blanc sos eşliğinde küçük formatta çiğ sebzeler. Ve kışın graten olarak. »

Anne-Christie’nin ipucu

“Sebze içeren yemeklere orijinal isimler verin. Örneğin, ıspanak veya brokoli ile karıştırılmış pirinç için timsah pirinci. Amaç çocuklara sebzelerin adını bile söylemeden sebze yedirmektir. »

Emmanuelle’in numarası

“Bolognese makarna hazırlayın, ancak domates sosunu karışık ratatouille ile değiştirin. Bugün kızlarım sebzeleri çok seviyor. »

Elise’in ipucu

“Zaten sevdikleri yiyecekleri eklerken sebzeleri ezin. »

Elodie’nin ipucu

“Gerçekte ne içerdiğini söylemeden sebzeli makarna pişirmek. »

Farida’nın kurnazlığı

“Çocuklara çorba şeklinde sebze yemeyi teklif edin ve yemeği daha da eğlenceli hale getirmek için bir saman ekleyin!” »

Claudia’nın numarası

“Bizim için biraz fazla radikal görünebilir, ancak başka seçenekleri yok… en azından birkaç çatal sebze, yoksa başka bir şey yok! »


Çocuklarınızın sizi tamamen erittiği 6 an

Günlük hayatı yönetmek için 10 ipucu