çocuklarına cinsiyet atfetmeyen ebeveynler için bu terim

Çocuk yetiştirmek, genellikle genç ebeveynleri bölme eğiliminde olan büyük bir tartışmadır. Hiç kimse mükemmel bir ebeveyn olmanın sihirli tarifine sahip değilse, herkes bunu başarmak ve her şeyden önce çocuklarının mutluluğunu sağlamak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Birkaç on yıl öncesine kadar, çocukların eğitimi gerçekten bir öncelik değildi ve birçok ebeveyn, çocuklukta bildikleri modeli yeniden üretti. Ancak son zamanlarda küçüklerin gelişimi merkezi ve çok ciddi bir konu haline geldi. Bu nedenle herkes ideal tarifi arıyor ve bu, çocuklar arasındaki cinsiyet klişelerinin sonunu içerebilir. Daha da ileri gitmek için, genç anne-babalar, bir çocuğa cinsiyet tayin etmemekle eşdeğer olan Theybies eğitimini seçmiş, böylece ihtiyacı hissederse bunu kendi başına yapma fırsatını yakalamıştır.

Onlar: bu nedir?

Cinsiyet stereotipleri ve ayrımcılık maalesef toplumumuzda yaygın ve çocukları rollere kilitlemek sadece doğum cinsiyetleri nedeniyle onlarla eşleşmeyebilir. Bu durum giderek sorgulanmakta ve hatta birçok tartışmayı gündeme getirmektedir. Tam olarak bu klişelerin yol açtığı söylenmelidir. cinsiyetçilik veya erkek şovenizmi. Bu gözlemle karşı karşıya kalan anne babaların sayısı giderek artıyor. kızlar ve erkekler arasındaki farkları azaltmak, tam eşitliğe giden yol hala çok uzak olsa bile. Bu, doğumdan önce çocuğun cinsiyetini bilmek istememeyi, cinsiyete özel giysi veya oyuncak almamayı veya yapmak istedikleri tüm sporları kısıtlama olmadan yapmalarını içerebilir.

Tüm bu kararların bir çocuğun gelişimi üzerinde gerçek bir etkisi olsa bile, bazı ebeveynler toplumsal cinsiyet eşitliği projelerini daha da ileriye taşımayı tercih ediyor. Onlar egzersiz yapıyorlar eğitim İngilizce kelimelerin bir daralması olan çocukları için “onlar» ve «bebekler» yani sırasıyla «onlar», bir nötr zamir ve «bebekler“. Onların felsefesi çocuk büyütmek, kız ya da erkek değil, tüm farkı yaratan. Açıkçası, cinsel organlar, özellikle tüm idari yön için zorunlu olan, ona bir cinsiyet atamayı mümkün kılmaktadır. Ancak bu yaşam tarzı seçimini yapan ebeveynler genellikle bu bilgileri kendilerine saklar ve akrabalarına iletmeyin. Onlar için bunu bilmenin başlamaktan başka bir anlamı yok. cinsiyete göre farklı davranmak, hatta bilinçsizce. Cinsiyetçilik gerçekten de, dikkat etmezsek her zaman görünmeyen çok sinsi bir fenomendir.

bebek doğum yeni doğan erken prematüre kuvöz doğum ayak
Kredi: iStock

Her şeyden önce çocuğun özgürlüğü

Bugün Theybies eğitimine başvurma yönündeki bu olağandışı karar, her şeyden önce ebeveynler için bir çocuğun hayatındaki tek aktör olmasına izin ver. Ebeveynlerin rolü, gelişmesine yardımcı olmak için ona eşlik etmekse, onlar da olmak istemezler. çok invaziv ve bunun için her şeyi yap projeksiyonlarını iletmeyin. Bunun için ilgili çocuklar genellikle karışık ilk isimler hangi bazı şüphe bırakın. Fark gözetmeksizin istedikleri kıyafetleri giyerler. İstediklerine bağlı olarak uzun veya kısa saçlara sahip olabilirler. Kısacası, hayatlarını uygun gördükleri gibi yaşıyorlar eğer durum buysa, sahip olmak istedikleri cinsiyeti ifade etmeye (ya da ifade etmeye) yeterince hazır hissettikleri güne kadar.

Sorun eken bir süreç

Bu tür bir uygulama göreceli olarak kalırsa marjinal günümüzde bu eğitim tercihini yapan ebeveynler genellikle başkaları tarafından kaşlarını çattı. Toplumsal cinsiyet sorunu gerçekten de toplumumuzda son derece hassastır ve birçok kişinin birisiyle konuşurken bu bilgiye sahip olmaması kesinlikle düşünülemez. Bu nedenle de androjen insanlar zihinlerde karışıklık yaratır ve onlar hakkında çok fazla konuşurlar. Bu tam olarak ne kadar istikrarsızlaştırıcı bir şey olduğunu kanıtlıyor. cinsiyet tüm endişelerimizin merkezinde.

Üstelik bunu kanıtlamak için en iyi örnek hamileliktir. Nitekim bir çift çocuk beklerken, ister hamilelik sırasında ister doğumdan sonra olsun, çevresindekilerin ilk sorduğu şey şudur: bu bebeğin cinsiyeti.

Kaçınılmaz olarak, bu koşullar altında, bu bilgileri birkaç yıl boyunca kendilerine saklamaya karar veren ve hatta seçimi çocuğuna bırakan ebeveynler çılgın olarak görülebilir. Ancak onlar için bu, çocuğa hayatının her alanında gelişme fırsatı vermenin diğer yollarından başka bir şey değildir. kendinizi tek bir türe kilitlemek zorunda kalmadan.


Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre kreşler güvenli yerlerdir.

çocuğum için iyi bir spor mu?