Çocuklarınıza söylemekten çekinmediğiniz 6 küçük yalan

İyi bilinir: çocuklar hayal gücüyle doludur ve ebeveynlerin buna katkıda bulundukları için genellikle dışlanmadıkları söylenmelidir. Gerçekten de, ister çocuklarınızı daha akıllı hale getirmek için, ister sırf gözlerindeki o küçük parıltıyı görmek istediğiniz için olsun, genellikle onlara uzun uyumaları için hikayeler anlatmaktan çekinmiyorsunuz, ama bu onları mutlu ediyor. !

1) İyi değilsen Noel Baba geçmez!

GIPHY aracılığıyla

Bu muhtemelen dünyadaki ebeveynlerin çocuklara söylemeye meyilli olduğu en yaygın küçük yalandır. Noel’den birkaç gün önce, bu küçük şantaj başlar ve anne babalar, çocukları iyi olmadıkları takdirde hediye almayacaklarına inandırmaktan çekinmezler. Kimseyi incitmeyen küçük bir yalan! Ebeveynler için çok kötü: Noel yılda sadece bir kez gelir…

2) Çorba yiyin, sizi büyütür!

GIPHY aracılığıyla

Çocuklarınızı sebze yemeye ikna etmek için hangi argümanları kullanacağınızı artık bilmiyorsanız, büyüklük argümanının neredeyse her zaman işe yaradığından emin olabilirsiniz. Utanmayın, kendileri de aynı şeyi çocuklarına söyleyecekler!

3) Ağrınıza üflerseniz artık ağrınız olmaz.

GIPHY aracılığıyla

Küçük bir sıyrığın neden olduğu korkunç acı nedeniyle ağlama krizinin ortasında bir çocuğu nasıl sakinleştirirsiniz? Ona üflemenin daha az acı vereceğini söylersen, artık acısını düşünmeyeceğinden emin olabilirsin. Ayrıca ona sihirli bir öpücükle kendini çok daha iyi hissedeceğini söyleyebilirsin!

4) Gözlerini kısma, sıkışıp kalabilirsin!

GIPHY aracılığıyla

Küçük çocuğunuzun dünyanın en kötü suratını yapmasını ve tüm aile fotoğraflarında gözlerini kısarak görmesini görmekten bıktıysanız, bu küçük yalanı her şeye yeniden başlamak istememesi için kullanabilirsiniz.

5) Ispanak yiyerek güçlü olabilirsiniz!

GIPHY aracılığıyla

Popeye, ıspanağın kaslar üzerinde çok olumlu bir etkisi olduğunu gösteren en iyi örnektir. Onlara birkaç bölüm göstermekten çekinmeyin, kesinlikle onlar da çok güçlü olmak isteyeceklerdir!

6) Elmanın çekirdeklerini yutarsan karnında ağaç büyür.

GIPHY aracılığıyla

Ebeveynler artık çocuklarını korkutmak için ne icat edeceklerini bilemiyorlar ve kabul edilmelidir ki bu küçük yalan, özellikle meyve tohumlarını yutmuş olan küçük sarışın kafaların korkmuş yüzlerini gördüğünüzde, insanları gülümsetiyor.

Kaynak


Ortanca çocuk: yanlış yer mi?

bütçenizi kontrol etmek için tavsiyemiz