Çocuklarınızın önünde sigara içmek: Yasaklanması gereken bir uygulama!

Bunu zaten biliyoruz: her yıl birçok ölümden tütün sorumludur ve rakamlar gerçekten düşmüyor gibi görünüyor. Bu gözlemle karşı karşıya kalındığında, sigaranın çocukların sağlığı üzerinde nasıl bir etki yaratmaya devam ettiğini merak etmek meşrudur.

Pasif içicilik

İyi bilinir: tütün çok sağlığınız için tehlikeli tüketenlerden. Ama sadece o değil ! Doğrusu, aynı zamanda riskli etraftaki insanlar sigara içen. Bu denir pasif içicilikhangi çocuklar genellikle kurbanlarıdır.

Ne yazık ki, onların durumunda, pasif içicilik bir yetişkinden çok daha ciddidir, çünkü ciğerleri hala büyüyor. Ayrıca kalp atışları yetişkinlerden daha hızlıdır. Bu nedenle, aynı süre içinde ikincisine kıyasla daha fazla duman çekerler.

Bir bebeğin yanında sigara içmek özellikle ani bebek ölümü sendromu riskini artırır. Bunun küçük çocuklar için neden olabileceği diğer tüm komplikasyonlardan bahsetmiyorum bile: astım, orta kulak iltihabı, bronşit, Zatürre, göz tahrişi, burnun et boğaz et azalmış akciğer gelişimi. Pasif içicilik bu nedenle birçok ebeveynin inandığının aksine çocukların sağlığı üzerinde gerçek etkilere sahiptir. Bu nedenle çok onların yanında sigara içmek tehlikeli.

normal bir şey

Çocuklarınızın önünde sigara içmek gibidir. bu eylemi önemsizleştirmek hangi sağlık için çok kötü. Bu nedenle sağlık riskleri çocuk tarafından dikkate alınmaz ve çocuk bunu normal karşılayacaktır. ebeveynlerinin bunu yaptığını görmeye alışkın. Daha sonra ilk sigarası teklif edildiğinde bunu kesinlikle saçmalık ya da yapmaması gereken bir şey olarak görmeyecektir. bu onun günlük hayatının bir parçası. Ve bir gün kendisi de sigara tiryakisi olursa, ailesi ona ahlaki bir ders veremeyecek, çünkü o zaman kendilerini bulacaklar. kendi çelişkileriyle karşı karşıya.

Yeni alışkanlıklar edinin

Bir çocuk dünyaya geldiğinde bu pasif içicilikten korunmak için bazı alışkanlıkların edinilmesi gerekir. Birçok kadın için, hamilelik duyurusu en azından doğuma kadar sigarayı bırakmalarına izin veren bir tetikleyicidir (bazıları daha sonra sigara içmeyi asla başaramasa bile). Diğerleri için bu kesin bırakma onlara imkansız görünüyor, bu yüzden hamilelik sırasında sigara içmeye devam ediyorlar.

Erkekler için, birkaç ay içinde baba olacaklarının ve bu nedenle kendilerinden başka birini desteklemek zorunda kalacaklarının her zaman farkında olmadıkları için daha zor olabilir. Hamilelik bu nedenle mutlaka sigarayı bırakmaları için bir bahane değil. İdeal olan, çiftin iki üyesinin artık sigara içmemesi olsa bile, bazıları başarılı olamıyor.

Çocuğunuzu gereksiz riske atmaktan kaçınmak için, bu nedenle kesinlikle asla evin içinde sigara içmeyin. Sıcak, soğuk, yağmurlu veya rüzgarlı olsun, sistematik olarak dışarı çıkma alışkanlığı edinmelisiniz. Pencere kenarında sigara içmek duman zaten içeri girdiği için kesinlikle hiçbir ilgisi yok. Kural, aile evine gelen arkadaşlar veya aile için aynı olmalıdır. Son olarak, bir sigara molasından sonra ideal olan kıyafetlerini değiştir. Gerçekten de, ikincisi, çocuklar için de çok kötü olan sigara dumanı kokusuyla çok emprenye edilir. Bu nedenle sigara molaları için özel kıyafet temin etme alışkanlığını edinmek ve sigara içtikten sonra çocuğunuzu yanınızda taşımamak kesinlikle gereklidir.

makale Çocuklarınızın önünde sigara içmek: Yasaklanması gereken bir uygulama! ilk ortaya çıktı Süper Ebeveynler.

seçiminin akademik başarı üzerinde bir etkisi olurdu

Çocuklar için 5 fayda