Çocuklarınızın sizi tamamen erittiği 6 an

Bazen (hatta çoğu zaman) sinir bozucu ve gürültücü olurlar, ancak bu küçüklerin de sevgiyle dolup taştığını kabul etmek gerekir! Çocuklarınız sizi çıldırtabilse bile, birkaç küçük söz ya da jest ile tüm sıkıntıları anında unutturacak güce sahipler ve bu da gevşek ebeveyninizin kalbini tamamen kıracak!

1) “Seni seviyorum” dediğinde

Bu ünlü sihirli kelimeler için uzun süre beklediniz ve onları duymaktan asla bıkmadınız. Ve kabul etmek zorunda kalsan da onu biraz zorladın, böylece sonunda ilk kez söyledi, bu, bu küçük sarışın kafalar tarafından sevildiğini hissetmenin tüm zevkini elinden almıyor!

2) Sana bir hediye verdiğinde

Çocuğunuzun size verdiği ilk hediyeyi mutlaka hatırlamalısınız: kesinlikle okulda veya dadıda yarattığı harika bir yapı. Kabul edilmelidir: Bu ilk hediyeler nadiren çok güzeldir, ancak bu, onun özellikle sizin için tasarladığı bir şeyi alma hissini ortadan kaldırmaz!

3) Size bir şey söylemesi gerektiğinde

Genellikle ebeveynler bir şeylerin yanlış olduğunu hissederler, ancak çocuğun bunu kendisinin kabul etmesini beklemeyi tercih ederler. Aptallık ya da sır, bazen ailene bile güvenmek çok zor olabilir. Ve eğer biraz sadistçeyse, belli bir utanç ve stres gösteren bu küçük jestlerin gerçekten sevimli olduğunu kabul etmelisiniz!

çocuk aletleri müzik şarkı tekerleme
Kredi: iStock

4) Başkalarının önünde utangaç olduğunda

Çocuğunuz, onu ezbere tanıyorsunuz, bu yüzden insanlar olduğu zaman, hiç de aynı olmadığını ve utangaç küçükleri oynadığını görmek sizi eğlendiriyor. Genellikle bu tür anlarda evde neden bu kadar iyi davranılmadığını merak ediyorsunuz!

5) Seni etkilemek istediğinde

Çocuğunuz zaten tüm sevginize sahip olduğunu bilmesine rağmen, yine de size büyük ve güçlü olduğunu göstermek ve bu nedenle sizi etkilemek istiyor. Ve senin bir kaşını bile kaldırmak için onun yolundan çıkmasını izlemekten daha komik bir şey yok!

6) Bir şey elde etmek için sizi büyülediğinde

Onun abartılı taleplerine asla boyun eğmeyeceğinize kendi kendinize yemin etmiş olsanız bile, sizi ikna etmek için en kötü teknikleri nasıl kullanacağını bildiğini kabul etmelisiniz. Bu nedenle, size tatlı küçük gözlerini verdiğinde ona direnmek imkansız!


Çocuklarınıza hikayeler okumak sizi daha az şiddetli yapar

Çocuklara Sebze Yedirmek İçin 8 Süper Ebeveynlik Tekniği