Günlük hayatı yönetmek için 10 ipucu

Bir çocuğun gelişi, genç bir çiftin hayatında gerçek bir değişikliktir. Ancak iki çocuğun aynı anda gelişi, iyi hazırlanması gereken bir gelgit dalgasıdır. İkizlerin doğumu çok fazla mutlulukla eş anlamlı olsa bile, bunun ebeveynler için de çift doz bir iş, yani uykunun yarısı olduğu kabul edilmelidir. Bu nedenle, hiçbir şeyi unutmamak ve aynı zamanda her zaman zirvede olmak için mümkün olduğunca hızlı bir şekilde organize bir rutin benimsemek gerekir. Ve bunu söylemek yapmaktan daha kolay olsa bile, işte size günlük olarak yardımcı olabilecek bazı ipuçları!

1) Ertesi gün için bir gün önceden hazırlanın

İkiz annesi olmak bunu gerektirir yarı askeri bir organizasyon, böylece beklenmedik bir durumun bu tür durumlarda yeri olmadığını çabucak anlayacaksınız. Bu nedenle, zamandan tasarruf etmek ve hepsinden önemlisi, yataktan yeni kalktığınızda bunalmaktan kaçınmak için, sizin yararınızadır. gününüzü bir gün önceden hazırlayın. yatmadan önce yapabilirsin ihtiyacınız olacak tüm ekipmanları çıkarın ertesi gün, doğru zamanda saatlerce aramamak için. Bir gezi planlanıyorsa, ayrıca çantaları ve ihtiyacınız olan her şeyi hazırlayın çocuklar biraz zaman kazanmak için uyurken.

2) Her şeyi yazın

Tüm ebeveynler gibi, elbette hata yapma hakkınız olsa bile, doğru olanı hemen yapmanın daha iyi olduğunu çabucak anlayacaksınız. daha fazla zaman kaybetmekten kaçının. Yani bunun için yapabilirsin yapılacak her şeyi küçük bir deftere yazın, aynı zamanda yapılmış olanlar ve özellikle beslemeler. Gerçekten de, çocuklarınız muhtemelen aynı ritimler değilve beyniniz süresiz olarak çok fazla bilgi biriktiremez. Hızlı bir şekilde yolunuzu bulmanız için iyi bir yol, aynı zamanda copu çok fazla baskı olmadan geçmek gerekli tüm bilgilere sahip olacak başka bir kişiye.

3) Donmayı düşünün

Emziriyorsanız anne sütünüz için veya daha sonra çocuklarınız yiyecek çeşitlendirmeye başladığında küçük püreler için olsun, dondurucunuz gerçekten en iyi müttefikiniz olacaktır. yapmaktan çekinmeyin ev yapımı yaparsanız büyük porsiyonlarbazı tutmak için donmuş rezervler yoğun günlerde çok işinize yarayacak.

Kredi: iStock

4) Hafta sonlarından yararlanın

Bu çılgın tempoda haftalar baş döndürücü bir hızla geçiyorsa, hafta sonlarını artık geride bırakabileceksiniz. dinlenme eş anlamlısı. Gerçekten de hedefe varmamak için çok dikkatli olmak gerekiyor. fazla çalışmave bu yüzden gerektiğinde rahatla. Bu küçük parantez, çocuklar için olduğu kadar sizin için de keyifli olacak.

5) yardım isteyin

Bir çift olarak bile, çabucak bunalma riskiniz var, hatta bir ihtiyarla ilgilenmeniz gerekiyorsa daha da fazla. Bu yüzden tereddüt etmeyin sevdiklerinizden yardım isteyin, en azından doğumdan döndükten sonraki ilk haftalar. Gerçekten senden önce birkaç gün alacak işaretlerini bulve oraya daha hızlı ulaşmak için biraz yardım istemekte utanılacak bir şey yok.

6) evden çıkmak

Bebeklerin evde olduğu ilk haftalar genellikle eş anlamlıdır. hapsi, yapacak çok şey var. Sadece, her şeyden önce, bu kısır döngüye girmeye başlamamalıyız. yavaş yavaş seni hiç dışarı çıkmamaya zorlayacak. İlk günlerden itibaren, bu nedenle düzenli olarak kendinize vermelisiniz. açık havada küçük molalarbu sizin için olduğu kadar bebekleriniz için de faydalı olacaktır.

7) Hayal kırıklığını kabul edin

Bebekleriniz dünyaya gelmeden önce mükemmel bir aile imajına sahip olsanız bile, hırslarını düşür, ve bazen her zaman zirvede olmanın zor olduğu gerçeğini kabul etmek. Elinden gelenin en iyisini yapıyorsun ve asıl mesele bu!

Kredi: iStock

8) Kendinize güvenin

Alacağınız tüm tavsiyeleri almanız kesinlikle iyi olsa bile, her şeyden önce kendinize güvenmelisiniz! Etkisinde, tüm çocuklar farklıdırve hatta diğer ikizlerin ebeveynlerinin bile sizin için işe yaramayacak hileleri olacak, çünkü basit bir nedenden dolayı onlar aynı çocuklar değil ! Bu yüzden tereddüt etmeyin kendi ritminizi ve kendi numaralarınızı benimseyin!

9) İkiz derneklere dönün

Başlangıçlar sizin için gerçekten zorsa ve olaylardan tamamen bunalmış hissediyorsanız, her zaman yapabilirsiniz. ikizlerin ebeveynlerini bir araya getiren bir derneğe yönelin.Bu senin fırsatın dikkatli kulaklar bulaslında kim bilecek seni anlamak.

10) Pratik tarafa ayrıcalık tanıyın

İkizlerde, fırfırlar için zamanınız olmadığını ve buna zaman ayırmanız gerektiğini çabucak anlayacaksınız. noktaya gel. Bu nedenle, ister aksesuarlar, ister yiyecekler, hatta giysiler için olsun, her seferinde estetik yerine pratikliğe odaklanmak. Daha sonra giyinmek için bolca zamanları olacak!


Çocuklara Sebze Yedirmek İçin 8 Süper Ebeveynlik Tekniği

ebeveynler stresli olduğunda çocuklar önde daha fazla zaman harcıyor