hangileri çocuklar için uygundur?

Manga dalgasının Fransa’yı geçerek güçlü bir iz bırakmasının üzerinden uzun yıllar geçti. Gerçekten de, şu anda, tam da bu edebi türün kökeni olan Japonya’nın hemen arkasında, dünyanın en çok manga tüketen ikinci ülkesinin bir parçasıyız. Kağıt kitaplara ek olarak, animasyon filmler de Fransa’da çok başarılı ve genç ve yaşlılar, düzenli olarak yenilerini keşfedebilecek kadar şanslılar. Ancak, bunlar animasyon filmler olduğu için, durum kesinlikle böyle olmadığında, yetişkinler bunların hepsinin çocuklar tarafından erişilebilir olduğuna inanma eğilimindedir.

Küçüklere göstermeden önce bilgi edinmenin önemi

Konu animasyon filmler olduğunda, genellikle çocuklar birincil hedefaynı zamanda birçok gerçek varken özellikle yetişkinler içingibi görünebilecek görüntülere rağmen “çocukça” İlk bakışta. Bu yüzden vazgeçilmezdir önceden iyi bilgilenmek çocuğunun bir tane izlemesine izin vermeden önce.

Bunların en bilineni, genellikle küçükler tarafından çok beğenilen, muhtemelen Dragon Ball’dur. içinde oluşturuldu 80 yıl, gerçekten de başarısını kaybetmedi. Tam olarak çocuklar için düşünüldüyse, ancak bazılarını sunabilir. dövüş sahneleri hangi her zaman en genç için çok uygun değildir. kadınların yeri da sorun olabilir. Gerçekten de ne yazık ki 80’leri temsil ediyor ve bu nedenle artık gerçekten alakalı değil.

Aynısı, bugün kesinlikle en çok izlenen anime olan One Piece için de geçerli. pek çoğuna rağmen güzel değerler Bölümlerde aktarılan (takım ruhu, dayanışma, kendini aşma, hoşgörü vb.) kadınlar genellikle sadece arzu nesnesi olarak gösterilmektedir ve bu nedenle çok basmakalıp.

Genel olarak ve çocuklarınıza gösterdiğiniz tüm eğlenceler için, onları önceden tanıyordun tam olarak izlerken hoş olmayan sürprizlerden kaçınmak için. En iyisi açıkçası bu tür şeylere birlikte bakmaktır. bağlam ve açıklama sağlayın Değerlerinize uygun değilse, onları yasaklamak zorunda kalmamak için ekranda yapılan belirli temsillere.

Animasyonlar mutlaka çocuklar için değil

Daha önce de söylediğimiz gibi, bazı animeler sadece yetişkinler içinözellikle içerebilecekleri için çok şiddetli ve/veya cinsel sahneler. Bu nedenle, çocuğunuzun bir animasyon filmi izlediğini görmeniz, onun gerçekten ona uygun bir şey olduğu anlamına gelmez. çekinmeyin biraz araştırma yap hikayeyi bilmek ve çocuklarınızın izlemesine izin vermek veya vermemek için.


Çocuğunuzun bunu yönetmesine nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Çocuğumun arkadaşı yok ne yapmalıyım?