Her şeyin yolunda gitmesi için 5 ipucu

Yaz aylarında çocukların tatilleri ortalama iki ay sürerken, ne yazık ki ebeveynler için durum böyle değil. İkincisi genellikle birkaç hafta izin alır, ancak bu nedenle yazın geri kalanı için çocuk bakımı çözümleri bulması gerekir. Büyükanne ve büyükbabalar daha sonra küçüklere bakmak için çok talep görüyorlar. Bu alternatif genellikle herkes için uygundur, her şeyin en iyi şekilde gitmesi için belirli kurallar koymak önemli olsa bile.

1) Büyükanne ve büyükbabalar kendilerini zorunlu hissetmemelidir

Her şeyden önce, büyükanne ve büyükbabanın yardımını hatırlamak önemlidir. mutlaka verilen bir şey değil ve çocuklarınızın dadıları olarak görülmemeleri gerektiğini. Ayrıca bir yaşamları ve aktiviteleri vardır ve bebek bakıcılığı yapmak için zamanları ve hatta eğilimleri olmayabilir. Bu nedenle rızalarını istemek ve hepsinden önemlisi onlara baskı yapma kabul etmeleri için. Her şeyden önce, bunu iyi bir kalple yapmalıdırlar.

2) Çocukları hazırlamak

Herhangi bir çocuk bakımı düzenlemesinde olduğu gibi, çocuklar kesinlikle onları neyin beklediğini bil. Büyükanne ve büyükbabaları ve bu nedenle ailenin çok yakın üyeleri olsalar bile, yine de tatillerinin gidişatını bilmek.

3) Güveninizi verin

Çocuklarınızın dedesi olsa bile, değil güvenmek kolay değil küçüklerinize bakmak için diğer insanlara, ki bu sadece doğaldır. Ancak, öğrenmelisin onlara güven stresten kaçınmak için, aynı zamanda kendilerini endişelendirmemek için. Hem büyükanne hem de büyükbabalar risk altında stresini hissetki bu gerçekten tatillerini mahvedebilir.

4) Kontrolde olmaktan kaçının

Çocuklarınızı büyükanne ve büyükbabalarına bırakarak seçiminizi yaparsınız. onlara %100 güven, bırakın kendi yöntemleriyle yönetsinler. Birkaç talimata sahip olmanız oldukça normal olsa da, çok fazla talimat vermemelisiniz, çünkü her durumda, her şeyi kontrol edemezsin. Rahatlayın ve içiniz rahat olsun, her şey yoluna girecek!

5) Telefon tacizine düşmeyin

kesinlikle isteyeceksin düzenli olarak kontrol et günün seyri, bu oldukça doğal. Ancak tacize uğramamak için biraz da kendinizi kontrol etmeniz gerekecek. Büyükanne ve büyükbabaların omuzlarına gerçekten çok fazla baskı yapma riskiyle karşı karşıyasınız. deneyimi tekrarlamak istemiyorum gelecekte.


Bu iki yıllık krizi en iyi nasıl yönetebiliriz?

çocuklara erişimi reddedebilirler mi?