İşte çocuğunuzu tabağını bitirmeye zorlamamanın nedeni

Çocuklar belli bir yaşa geldiklerinde yemek zamanı genellikle ebeveynler tarafından algılanır. Bazıları tabağındakileri yemekte zorluk çekmezken, bazıları ise tam tersine bundan şikayet eder ve dokunmayı reddeder. Yine de, ister kötü bir dönem olsun, ister uzun süredir sahip olduğu bir alışkanlık olsun, çocuğunuzu tabağını bitirmeye zorlamamalısınız ve işte nedeni bu.

Çocuklar tokluk hisseder

Birçok ebeveyn çocuklarına güvenmeyi zor buluyor. Ancak, tamamen yetenekliler ne istediklerini bil, özellikle açlık gibi birincil bir ihtiyaç söz konusu olduğunda. Bu sebeple yapılması zorunludur bırak çocuklarla, çünkü yetişkinler gibi, insanların bunu anlamasını çok iyi başarıyorlar.aç ya da tok.

Yemek sırasında ebeveynin rolü

Ebeveynler genellikle çocuklarını tabağındakileri bitirmeye ve düzenli olarak tabaklarını kullanmaya zorlama eğilimindedir. şantaj onun için. Genç böylece tehdit edilebilir tatlı yok ya da tabaklarını bitirene kadar masadan ayrılmalarına izin verilmemesi. Kesin olmayan ve amacı dışında bir teknik çocuğu soymak kim risk alır kendi içine çekilmek.

Ebeveyn, yemek sipariş etmek yerine, bir kılavuz çocuğun ve gerekir bizi izlemeye devam edin. Bir yetişkin olarak, sahip olabilir özel arzular veya bir iştahsızlık bir dönemde. Paniğe gerek yok, sadece s’adaptör duruma. Tek bir meyve yemek istiyorsa, midesinin bunu istediğinin farkında olduğu içindir. Ayrıca yemeğin başında ona sorabilirsiniz. büyük veya biraz açlık ona verdiğiniz bölümleri uyarlamak için. Ve tabii ki yapabilir çeşitli bir günden diğerine hiç.

Aynı şey yemek sırası için de geçerli: Yemeğin tamamının (başlangıç, ana yemek ve tatlı) bulunduğu bölmeli bir tabakta servis yapın ve afiyetle yemesine izin verin. ona uygun sırayla. Tadını alabilecek zevke ve açlığa göre o anda hissedip hissetmediği.


aynı mı giyinmeli?

Araştırma, çocuk sahibi olmanın ne kadara mal olduğunu ortaya koyuyor