İyi ya da kötü fikir?

Büyükanne ve büyükbabaların ailede çok özel bir yeri vardır, aynı zamanda torunlarının gözünde de. Ve bazen bu rol daha da önemli hale gelir çünkü bazı ebeveynler çocuklarının “hemşireleri” olmayı seçerler. Karma roller ve gerçek bağlar kurma fırsatı arasında, bebek bakıcılığı için büyükanne ve büyükbabalara güvenmek gerçekten iyi bir fikir mi?

benzersiz bağlantılar

Büyükanne ve büyükbaba olmanın ebeveyn olmaktan tamamen farklı bir şey olduğunu zaten biliyoruz. bu çocuklarıyla ilişkileri hiç de aynı değil torunlarından daha. Çocuklarının hayatında pek yer almayan ebeveynler, ilişkiler aynı olmadığı için torunlarının hayatında hala öyle olabilir. Torunlarıyla birlikte, eğitim baskısına sahip değiller ve bu nedenle genellikle çok daha esnektir. Genellikle iyi günlerde yanlarında olurlar, çünkü onları ebeveynleri kadar sık ​​görme ve bu nedenle güzel anıları paylaşın.

Bu nedenle, çocuklarınıza bakanların büyükanne ve büyükbabalar olması gerçeği daha da ileri götürebilir. aralarındaki ilişkileri geliştirmek. Büyükleriyle eşsiz anlar yaşama ve bu sayede unutulmaz anılar yaratma fırsatı bulacaklar.

Sizin için bu bakım şekli aynı zamanda gerçek bir rahatlamaçünkü çocuklarınızı kime bıraktığınızı çok iyi biliyorsunuz ve bu nedenle dadı gibi endişelenmeyeceksiniz. neredeyse hiçbir şey bilmiyorum. Böylece her şeyin iyi gideceğini ve herkesin günü birlikte geçirmekten keyif alacağını önceden bilirsiniz. Raporlar ayrıca doğal olarak daha basittirçünkü büyükanne ve büyükbaba yıl boyunca seni terk edemeyecekleri ve bir akşam geç saatlerde çocukları almaya gelsen de sana bakmayacaklar.

Tabii ki, mali taraf Büyükanne ve büyükbabalar, genel olarak konuşursak, tamamen ücretsiz bir hizmet olduğundan, tüm rekabete meydan okuyan fiyatlar sunar. Dadılı veya kreşli bir çocuğun bakımının maliyetini bildiğinizde, seçim hızlı bir şekilde yapılabilir.

Çocukların büyükanne ve büyükbaba tarafından bakılması da önemli ölçüde siz ve onlar arasındaki ilişkiyi geliştirmekçünkü artık günlük hayatınızın ayrılmaz bir parçası olacaklar ve bu nedenle birlikte yeni şeyler paylaşacaksınız.

Roller karışımı

Tabii ki, hiçbir şey tamamen mükemmel değildir ve büyükanne ve büyükbabanın çocuk bakımı da bir istisna değildir. Bu, birçok çift için gerçek bir avantaj olsa da, aynı zamanda hızlı bir şekilde ortaya çıkabilecek bir durumdur. kabusa dönüşmek. Aslında, büyükanne ve büyükbabalar gerçekten her yerde hayatında ve belki de istediğinden daha fazla. Bu tür bir durumda sınır koymak zor, çünkü hepsi aynı size ücretsiz olarak verdikleri bir hizmet ve bu yüzden roller hızla karıştırılabilir. Çok sık bebek bakıcılığı yaptıkları için, kendilerine ve eğitimlerine karşı sorumlulukları olmayan şeyleri karşılayabilirler. Ve bu tür bir durumda zor onları yerlerine geri koybunun yanında size iyi bir hizmet yaptıkları için…

Zamanla, anlaşmazlıklar Bu nedenle çok sayıda olabilir ve torunlarına karşı duygusal bir role sahip olması gereken büyükanne ve büyükbabalar artık daha fazla bir role sahip olabilir. eğitici et empoze etmek bu nöbet saatleri dışında bile.

Bu durum çocuklar için de rahatsız edici olabilir çünkü rolleri ayırt etmede sorun bu ailedeki herkesin.

Bu tür bir seçimdeki en büyük risk, hala büyükanne ve büyükbaba ile çözülmesi imkansız olan bir anlaşmazlığa sahip olmaktır. Aslında, çocuklarınıza büyükanne ve büyükbabanın bakmasına izin vermeyi seçmek, aynı zamanda yüzleşmek zorunda kalma riskini almak anlamına da gelir. birçok argümanbazılarının üstesinden gelmek zor olabilir…


Her ebeveynin bilmesi gereken çocuklar için 16 hayat tüyosu

Bu iki yıllık krizi en iyi nasıl yönetebiliriz?