kalifiye olmayan personel yakında orada çalışmak üzere yetkilendirilebilir

Birkaç aydır birçok meslekte personel sıkıntısı hissediliyor ve bu da hizmet kalitesinin düşmesine neden oluyor. Erken çocukluk sektörü ve daha özel olarak kreşler de bu fenomenden gözle görülür şekilde etkilenmektedir. Bu nedenle 31 Ağustos 2022 tarihinden itibaren kalifiye olmayan ve bu alanda tecrübesi olmayan kişileri işe almaya yetkili olacaklardır. Ancak bu önlem sektördeki bazı profesyonelleri endişelendiriyor.

icat edilemez bir meslek

Erken çocukluk alanındaki personel eksikliğinin üstesinden gelmek amacıyla hükümet, birçoğunu bölen bir önlemi uygulamaya koymak istiyor: vasıfsız kişileri işe almak. Böylece kreşler, erken çocukluk alanında beklenen nitelikleri sormadan muhtemelen daha kolay işe alabileceklerdir. Ancak bu karar herkes için uygun değilve özellikle bu alandaki profesyoneller için.

Biliyorsunuz: çocuklarla çalışmak bir ağır sorumluluk ve bu nedenle diplomalı eğitim kursları söz konusu. Birkaç küçük çocuğa bakmak sabır ve titizlik gerektirir. Bu nedenle böyle bir karar şaşırtıcıdır ve özellikle yıllardır bu mesleği icra eden insanları rahatsız edebilir.

Radikal bir durum karşısında şaşırtıcı bir karar

Bu sektördeki personel eksikliği son derece sorunlu, bu da oldukça şaşırtıcı olan bu kararı açıklıyor. Gerçekten de, personel yetersizliğinden en kötü olaylar olabilir, çünkü destek mutlaka daha az iyidir. Hükümet bu nedenle seçim yapıyor gibi görünüyor. nitelik yerine niceliğe odaklanmak Halihazırda bu sektörde çalışan insanları en iyi şekilde rahatlatmak ve yeterince güvenli bir hizmet Çocuklar için.

Ancak, 31 Ağustos’tan itibaren herhangi bir diploma veya deneyim talep edilmese bile, kreşte çalışmak isteyenlerin yine de kreşte çalışmak zorunda kalacağını belirtmek önemlidir. en az 35 saatlik kısa bir eğitim kursuna katılın en az bir yıl boyunca kuruluşta bulunan ekibinin bir veya iki üyesi tarafından denetlenir. Bu noktayı sektördeki profesyoneller için uygulamak hala zor görünüyor. Halihazırda insan gücü eksikliği çekiyorlarsa, muhtemelen yeni bir insan yetiştirmek için zaman yok onların çalışma süresinde.


ebeveynlerin üçte biri hala ne olduğunu bilmiyor

çocuğunuzun onsuz yapamayacağı bir hikaye anlatıcısı