Kreşler tüm bu değişiklikleri nasıl yönetiyor?

Hapishane sırasında, bazı okullar ve bazı kreşler, hemşirelik personelinin çocuklarını barındırabilmek için açık kaldı. O zamanlar işgücü çok küçüktü, bu da sağlık kurallarına mümkün olduğu kadar uymayı mümkün kıldı. Ancak bu kurumların karantinadan arındırılması ve yeniden açılmasıyla birlikte personel, çocukları en iyi koşullarda karşılamak için uyum sağlamak zorunda kaldı. Yakınlığı bir öncelik haline getiren ve yine de kontaminasyon riskinden kaçınmak için kendilerini yeniden icat etmesi gereken bu meslekler için gerçek bir meydan okuma.

Kendinizi korumak için yeni alışkanlıklar

Hapisten çıkarmanın başlamasından birkaç hafta sonra, küçük çocukları kabul eden kuruluşların, belirli bir ritim ve yeni bir rutin bul. Bu durum personel için durumun kolay olduğu anlamına gelmiyor, tam tersine. Küçük çocuklarla çalışmak, bazı fiziksel teması sürdürmekbugünün gerektirdiği en büyük önlemler hijyen açısından. Küçük çocukları ve özellikle kreşleri bir araya getiren yerler, gerçekten mikroplar çok kolay dolaşırBu, kaçınılmaz olarak bir pandeminin ortasında bir sorun teşkil ediyor.

Çocukları korkutmamak için her şeyi yapın

Bu durumu yönetmek yetişkinler için zaten zorsa, çocuklar yataklarını kaybedebilir uygulanacak yeni sağlık kuralları ile Eğermaske takmak personel tarafından artık gün boyunca zorunlu değildir, yetişkinler arasında hala zorunludur ve bu nedenle sabah ve akşam ebeveynlerin çocuklarını aldığında kullanılmalıdır. Bu, ihtiyacı olan küçükler için çok korkutucu olabilecek bir aksesuardır. tanıdık yüzler görmek rahat hissetmek. Neyse ki, söz konusu personel genellikle çok iyi eğitimli Bu tür şeylere, özellikle gelişmiş kişilerarası becerilere sahip olmanın yanı sıra gerçek bir deneyim kazanmış çocuk bakıcısı. sağlık eğitimi onun eğitimi sırasında. Bu, gerçek bir uyarlanabilirlik bu tür bir istisnai durumda esastır.

Uygulamada, kreş personelinden çocukların bakımını ve dinlenmesini sürdürmek neredeyse normal koşullar altında. Ancak aralarında mutlaka mümkün olduğunca güvenlik mesafelerini koruyun. Benzer toplu oyunlar, sınırlı olmalılar, Bu nedenle erken çocukluk uzmanları, bulaşma risklerini sınırlarken küçükleri meşgul etmek için hayal güçlerini iki katına çıkarmalıdır. Çocukların kişisel eşyalarıyla ilgili olarak (sevimli oyuncaklar, emzikler vb.) sistematik olarak kreşte kalmak.

Koşullar ilgili kuruluşlar için mutlaka ideal değilse, şüphesiz herkesin iyi niyetive her şeyden önce gerçek bir şeffaflık çocuklara karşı her şey en iyisi için olacak.


çocuğum için iyi bir spor mu?

Nadir inciyi bulmak için 6 ipucu