küçük çocuğunuzu kreşe koymak gerçekten mantıklı mı?

Kreş, birçok ailenin işe döndüklerinde rahatlamasını sağlıyor. Bebekle bu ilk ayrılık ebeveynler için zor olabilirse, az çok normal bir mesleki faaliyete devam etmek isteyenler için de gereklidir. Bununla birlikte, bazı ebeveynler, evde kalan ebeveynler olduklarında çocuklarını kreşe kaydettirmeyi tercih ederler. Başkaları tarafından eleştirilen bir seçim bu hala çok yararlı olabilir.

Evde kalan ebeveyn: tam zamanlı bir iş

Birçok insanın düşündüğünün aksine, evde oturan bir ebeveyn olmanın kesinlikle hiçbir anlamı yoktur. dinlendirici hiçbir şey. Tam zamanlı bir çocuğa bakmak gerçekten de çok bağımlılıktüm bunlara eklememiz gerektiğini bilerek, günlük ev işleri. Dahası, mümkün olduğu kadar bu şekilde yaşamaktansa işe geri dönmeyi tercih eden birçok insan var. yorucu. Evde kalan bir ebeveyn olmak sizi aynı zamanda her zaman çocuklarla kal ve bu nedenle duyguya sahip olmak sadece ebeveyn olmak. bu sosyal hayat o zaman sınırlıdır ve bu nedenle, bu çok zorlu balondan çıkmak bu koşullarda zordur. Bazı genç ebeveynleri, evde olmalarına rağmen, küçük çocuklarını haftada birkaç kez kreşe yerleştirmeye iten o kadar çok sebep var ki.

anaokulu okul kreş çocuk bebek oyunları
Kredi: Pixabay – LRCL

Çocuğunuzu kreşe bırakmak mantıklı mı?

Tabii ki, evde çocuk bakımını kullanan ebeveynlerin çoğu, suçlamak yaparak. Başlangıçta evde oturan ebeveyn olmayı seçmenin şu anlama geldiği söylenmelidir: tam zamanlı kendine iyi bak küçük ve tam sorumluluk almak. Bu nedenle zor ondan kurtulmak ve gerçek farz et.

Pek çoğu da kendilerini suçlar çünkü «istek» kreşte bir yer daha fazla ihtiyacı olabilecek ebeveynler için. Gerçekten de kreşteki yerler çok nadir et popülerözellikle belirli alanlarda bekleme listeleri sonsuzdur. Bu nedenle, çocukları evde bırakmanın mümkün olduğunu bildiğiniz halde kendinizi suçlu hissetmemek zordur. hala bu sistemin tadını çıkar.

Ancak, hafta boyunca bu birkaç saatlik mola gerçekten gereklidir söz konusu ebeveyn için. için olsun ev işlerine odaklanmak, idari belgelere dikkat ya da sadece biraz temiz hava almak, bu boş zaman bazen hayati önem taşır. Her ne olursa olsun ve bu yaklaşımın yol açabileceği tüm suçluluk duygusuna rağmen, ona başvurmaktansa ona başvurmak daha iyidir. iş yükünün altına gömülmek. Aslında sabrı olmayan, kendini çok yorgun hisseden veya morali bozuk olan bir ebeveyn çocuklarına tam olarak bakamayacak. Bu nedenle daha iyi mutlu ol sistematik olarak yanlarında olmakta zorlanmaktansa bazen onları tutmak anlamına gelse bile.


çocuğunuzun onsuz yapamayacağı bir hikaye anlatıcısı

Çocuk odanızı toplamak için en iyi 8 ipucunuz