Nadir inciyi bulmak için 6 ipucu

Annelik veya ebeveyn izni sona erdiğinde, ebeveynler normal şekilde işe dönmek için küçük mucizelerini birine emanet etmelidir. Ancak, aile üyeleri bunun için müsait olmadığında ve şehrinizdeki kreşler tamamen dolduğunda, başka bir bakım şekline geri dönmelisiniz: dadı. Bununla birlikte, genç ebeveynlerin çoğunluğu için, haftanın çoğunda bir yabancının çocuklarından sorumlu olacağı fikrine alışması zordur. Bu nedenle, çocuğa olduğu kadar ebeveynlere de güven verecek nadide inciyi bulmak çok önemlidir.

1) ağızdan ağıza

Ebeveynler genellikle bir dadıya böyle dönerler: onun hakkında olumlu şeyler duyduklarında. Ancak, katılmadığınız zaman bir dadı hakkında bir şeyler duymak zordur. akraba çevreleri. Bu nedenle, bu yöntem yalnızca, diğer ebeveynlerle tanışabileceğiniz okula giden bir yaşlınız varsa işe yarar.

2) Bir ajans aracılığıyla gidin

Eğer gerçekten arkanızı kollamak ve risk almak istemiyorsanız, o zaman bir uzmana gidebilirsiniz. çocuk bakımı konusunda uzmanlaşmış kuruluş, ideal dadıyı bulmanızı sağlayacak. Bu, sırtınızı örtmeniz için iyi bir çözümdür, aynı zamanda ilki uygun değilse hızlı bir şekilde yenisini bulmak için.

3) Coğrafi konuma bakın

İdeal dadınız birkaç özelliği bir araya getirmelidir, ancak hepsinden önemlisi sana yakın yaşamak. Gerçekten de çocuğunuzu evde ya da evde tutsun, yolculukların onun için olduğu kadar sizin için de çok uzun olmaması önemlidir.

kreş bebek okul oyunları oyuncaklar
Kredi: iStock

4) Benzer kurallar

Bir dadı bulmak zaten çok zor bir iştir, ancak yaşam kurallarınıza mükemmel şekilde uyan birini bulmanız gerektiğinde daha da karmaşık hale gelir ve Eğitim çocuklarınıza verdiğiniz Aslında bütün bunların örtüşmesi gerekir ki çocukların yırtılma onların yaşam kurallarında, istikrarı bozmak.

5) Dadı ile iki kez röportaj yapın

Çocuğunuzu bir yabancıya bırakmak, önemsiz bir davranış olmaktan çok uzaktır, bu nedenle zamanınızı ikiye katlamalısınız. uyanıklık ona tüm güvenini vermeden önce. nedeni bu iki röportaj Özellikle hayatına giren bu yeni insanı tanıması gerekecek olan çocuğunuz için çok fazla olmayacaktır. Bu nedenle ikinci görüşme, küçük çocuğunuza izin verme fırsatı da olabilir. evlat edinen bu yeni dadı.

6) Birkaç adayla tanışın

Birkaç adaya danışmadan bu seçimi yapamazsınız. Bu gerçekten senin için bir fırsat karşılaştırmalardeğil, aynı zamanda belki de hedeflerinizi gözden geçirmek için azalmak. Ayrıca sadece bir veya iki dadı görerek gerçek cevheri kaçırabilirsiniz.


Kreşler tüm bu değişiklikleri nasıl yönetiyor?

onları nasıl uyutursun?