ona günlük olarak nasıl yardım edilir?

Birkaç yıl önce solak olmak son derece hoş karşılanmıyordu. Çocuklar okulda tamamen marjinalleştirilme ve hatta bazen cezalandırılma riskiyle ne pahasına olursa olsun sağ elleriyle yazmak zorunda kaldılar. Öğretmenler, küçükleri sağ elini kullanmaya zorlamak için her şeyi yaptı, böylece baskın olan oldu. Bugün hangi eli yazmak istediklerini özgürce seçebiliyorlarsa, solak insanlar hala birçok zorlukla karşılaşabilirler. Dünya, sağ elini kullanan insanlara etkin bir şekilde uyarlandığından, bu koşullarda gelişmek zordur.

Sağ elini kullanan bir dünya

Şirket bugün bile sağ elini kullananlar için uygun. Bazıları için bunlar küçük ayrıntılar olsa da, solaklar yine de çok fazla ayrıntıya sahip olabilir. yataklarını bulmakta zorluk onları gerçekten hesaba katmayan bu dünyada. Yetişkinler, özellikle, oldukça iyi idare etme eğilimindedir. alışkanlıkla. Ama bütün bunlar çok olabilir bir çocuk için karmaşık sol elinin onun için baskın olduğunu keşfeden kişi.

Genellikle solak çocukları küçük çocuklar olarak düşünürüz. öğrenme güçlüğü geliştirme olasılığı daha yüksektir. Aslında bir düşüncenin yansıması olan kabul edilmiş bir fikir. solak damgalama. İkincisi gerçekten de bazı gecikmelerden muzdarip olabilir çünkü okullar onlara uyum sağlamaz. Çocukların tüm çevresi sağ elini kullananlar için tasarlandıküçük sol elini kullananları kesin olarak hariç tutabilir.

Bir solcuya nasıl yardım edilir?

Birçok çalışma, çocukların Seç erken yaşlardan itibaren baskın elleri. Etkisinde, ilk yılından, bebek ellerinden birini kullanmak için tercihlerini ve olanaklarını gösterecektir. Sadece izle nesneleri kapmak ve ne olduğunu gör oynamak için en sık kullandığı el.

Bu nedenle ebeveynler çok özenli solak bir çocukla, tüm öğretileri takip etmesini ve sağ elini kullanan bir kişi gibi çıkmasını sağlamak için. Toplum buna adapte olmadığı için ” tuhaflık“, çocuk erken yaşta öğrenmek zorunda kalacak bazı ipuçları diğerleri gibi yapmak için.

yani ile başlar pozisyon çocuğun benimsemesi gerekir. Gerçekten alışması gerekecek sayfanızı doğru şekilde yerleştirin her yere mürekkep koymadan yazmak. Aynı şey kaleminizi tutmak için de geçerlidir. Çoğu kalem gerçekten sağ elini kullananlar için tasarlandı. Kopyalanacak bir model söz konusu olduğunda, refleksini alın. sağına kurun böylece başını çok fazla eğmek zorunda kalmadan görebilir.

Solak bir çocuğa yardım etmek de şunları içerir: kullanacağı malzeme okulda. Bazı kalemler uygundur, bu nedenle, yazmayı öğrenmede çok geri kalmaması için sağlamak daha iyidir. Diğer birçok malzeme artık sadece bu çocuklar için yaratılıyor, örneğin kalem açacağıarasında ters bıçaklı makas veya 0’ın sağ tarafa yerleştirildiği kurallar. Ayrıca onu satın almaktan mümkün olduğunca kaçınmalısınız. spiral defterler solak biri için çok acı verici olabilir.


Kardeşler arasındaki ideal yaş farkı nedir?

Ağabeyi olan çocuklar diğerlerinden daha az iyi konuşur