onları nasıl uyutursun?

İster seçim ister zorunluluktan olsun, aynı ailede birçok çocuk odalarını birbirleriyle paylaşmak. Genelde aynı odada ikisi varsa, bunların daha da fazla olması nadir değildir. Küçüklerin, özellikle birlikte daha fazla zaman geçirmelerini sağladığı için çok takdir etme eğiliminde olduğu bir durum. Bununla birlikte, oyun oynamakla çok meşgul oldukları ve bu nedenle dinlenmek için çok heyecanlı oldukları için uykuya dalmakta güçlük çekebilirler. O zaman aynı odayı paylaşırken uyumalarına nasıl izin verilir?

Daha fazla suç ortaklığı için aynı odayı paylaşın

Çoğu zaman, çocuklar çok mutlu aynı odayı paylaşmak. Bu şekilde yapabilecekleri söylenmelidir. birlikte çok zaman geçirmek, gece bile. oda olacak o zaman hayatın ve oyunların yeri zorunda kalacakları paylaşmayı öğren için iyi bir birliktelik.

Birçok çocuk için gece aynı zamanda bir çok korkutucu an sahip oldukları süre boyunca konfora ihtiyaç duymak. Erkek kardeşleriyle ya da kız kardeşleriyle yatmanın basit gerçeği o zaman şöyle olabilir: güven verici ve böylece onlara izin daha iyi uyu. hakkında bir yardımcı varlıkhem ilgili çocuklar için hem de gecelerin böylece daha huzurlu geçeceğini bilen ebeveynler için.

Aynı odada uyumak: bir meydan okuma mı?

Çocukların aynı odada yatması çeşitli avantajlara sahip olsa da, aynı zamanda anne babaya karşı gelmeközellikle uykuya dalarken. Gerçekten de, küçükler sakinleşip birbirlerine güven verebilirlerse, aynı zamanda risk alırlar. heyecan verici ve birbirinizi eğitmekaptalca şeyler yap».

Ayrıca tüm çocukların sahip olmadığı kabul edilmelidir. aynı ritimler değil et aynı uyku. Bazıları çok çabuk uykuya dalmayı başarırken, diğerlerinin uykuya dalması daha uzun sürer. Aynı şey uyanmak için de geçerlidir: tüm çocuklar aynı anda kalkmaz sabah. Huzurlu geceler bu nedenle çok bulması zor aynı odayı paylaşan çocuklar için.

Yerleşik bir ritüel

Böylece çocuk odası bir oyunların yeri ve özellikle bir sessiz yer küçüklerin huzur içinde uyuyabileceği yerde, zorunlu olarak ritüeller kurmak. Çocuklarınız birbirinin aynısı olmadığından, en iyisi her biri için kişiselleştirilmiş bir ritüel oluşturun.

Tüm çocukların sahip olmadığı aynı ihtiyaçlar değil et aynı yöntemlerle sakinleşmeyecek. Bu nedenle, her kişiye izin vermesi için zaman ayırmalısınız. basıncı düşür en iyi koşullarda yatmaları için.

Çocuklar aynı yaşta değilse, en iyisi kalır uyku zamanlarını şaşırtmak. Bu, bir seferde bir karmaşık durumu yönetin. çocuklar birbirini de etkileyemez aynı anda yatmazlarsa. Elbette, işleminizin belirli bir mantığı olması gerekir. Çocuklar aynı zamanda yatağa gitmemelidir. birkaç saat araylabu durumun riski altında da bir anlaşmazlık konusu olabilecek çocuklar arasında kıskanç herbiri. Mantık bunu dikte eder en yaşlının biraz daha geç yatma hakkı var. Bununla birlikte, evrensel bir kural değildir, çünkü bunlar her şeyden önce çocuğun ihtiyaçları hangi dikkate alınmalıdır. Daha büyük bir çocuğun, küçük olandan daha fazla uykuya ihtiyacı olması tamamen mümkündür. Bu nedenle en iyisidir sana güvenmek et çocuklarınızı dinlemek için Bulmak için aileniz için en uygun çözüm.


Nadir inciyi bulmak için 6 ipucu

Çocuğunuza yardımcı olacak 4 ipucu