Özel kreş nasıl çalışır?

Küçük çocuğunuza iş yerinden bakmak için özel kreşler çok ilginç olabilir. Bu fidanlıklar, kamu kuruluşlarından farklı olarak, hepsi aynı mevzuata tabi olsa da özel bir yönetici tarafından yönetilmektedir. Özel bir kreşin nasıl çalıştığını daha iyi anlamak için gerekli tüm detayları buradan öğrenin.

Özel bir kreşte çocuk bakımı nasıldır?

bu özel kreş küçük çocukları teşvik etmek, eğitmek ve sosyalleştirmek için tasarlanmış bir yapıdır. Burada sunulan etkinlikler genellikle belediye kreşlerine göre daha çeşitlidir. Aslında, eğitimciler genellikle küçüklerin daha iyi gelişmesi için Montessori yöntemi gibi pozitif eğitimin ana akımlarından ilham alırlar.

modu özel kreş bakımı ebeveynlerin programına uyarlanır ve düzenli veya ara sıra olabilir. Çocuğunuz böylece okul yılı boyunca ve tatillerde karşılanabilir. Özel kreş, ara sıra bakım isteyen ebeveynler için de idealdir (örneğin, bakıcının yokluğunda).

Özel bir kreş, bebeklerin günlük olarak refahını sağlayan gerçek bir nitelikli profesyonel ekibe sahiptir. Bunlar arasında, diğerlerinin yanı sıra, küçük çocukların eğitimcileri, çocuk bakıcıları, hemşireler veya doktorlar yer alır.

Özel kreşte yer almak için ne gibi adımlar atılmalıdır?

çocuk bebekler yeni yürümeye başlayan çocuklar kayıt kreş oyunlar
Kredi: iStock

Çocuğunuzu özel bir kreşe kaydettirme prosedürü, bir kreşe göre nispeten daha basittir. belediye kreş. Başvurunuzu başlatmak için tek yapmanız gereken işvereninizden eş finansman anlaşmasını almaktır.

seçeneğin bile var kreşte yer ayırtmak çocuğunuzun doğumundan önce. Özel durumda bir şirket kreşikayıt işlemine hamileliğin ilk üç ayından itibaren başlayabilirsiniz.

Bir kreşte yer almak için, işvereniniz tarafından ortak finanse edilen bir kreş alma isteğinizi bildirmek için şirketinizin İnsan Kaynakları ile iletişime geçin. Ardından, çalışan ebeveynler için bir kreşte size yer bulmaktan sorumlu kuruluş tarafından sunulan kayıt formunu doğru bir şekilde doldurun. Son olarak, kreş ücretine mali katkınızı ödeyin ve işiniz bitti.

Özel kreşin fiyatı nedir?

Özel kreşte yer almak için uygulanan ücretlendirme sistemi, kreş tarafından belirlenen ulusal bir ölçeğe dayanmaktadır. CNAF. Ebeveynler tarafından ödenecek miktar, sadece sorumlu çocuk sayısına değil, aynı zamanda gelirinize de bağlıdır. Ölçeğin hesaplandığı ebeveynlerin mali kaynakları N-2 yılına aittir. Bunlar 705 Euro’luk bir bar ve 5600 Euro’luk bir tavan ile çerçevelenmiştir.

Yine de belirtmek gerekir ki, kreş müdürü “kapakını açmak” ücretsizdir. Yani aile katılım oranı uygulamasını tavanın ötesinde etkinleştirebilir. Aile abone olduğunda RSA veya istikrarlı kaynaklara sahip değilse, finansal katılım, aylık 705 Euro olarak belirlenen asgari gelir tutarına göre tahmin edilir.


Çocuğunuz için bir doğum günü partisi düzenleyin

nasıl çalışır ve faydaları