seçiminin akademik başarı üzerinde bir etkisi olurdu

Konu çocuk bakımını seçmek olduğunda, ebeveynler genellikle kendileri için doğru olanı bulmak için büyük çaba harcarlar. Daha sonra kreş de dahil olmak üzere onlara çeşitli seçenekler sunulur. Özellikle takdir edilen bir yol, çünkü küçüklerin okula başlamadan önce toplumdaki hayatı tanımalarını sağlıyor. Yalnız, bu seçimi iyi yapmak açıkçası çok önemli olacaktır. Bir araştırmaya göre, kreş, söz konusu çocuğun gelecekteki akademik başarısı üzerinde gerçekten belirleyici bir etkiye sahip olacaktır.

Okul, akademik başarıda gerçekten belirleyici değil

Nuffield Vakfı (bir hayır kurumu) tarafından finanse edilen University College London’daki Eğitim Enstitüsü’nden bir Birleşik Krallık raporu, bir çocuğun kreşini seçmenin çok daha belirleyici hariç nın-nin okul, Üniversiteden veya Lise. İngiltere’de 3.000 ortaokul arasında gerçekleştirilen bu anket, ebeveynlerin okul vizyonunu değiştirebilir.

Böylece, en iyi okullara devam eden öğrenciler ile tam tersine zor durumdaki kuruluşlarda bulunanlar arasındaki okul sonuçları, sadece %10 fark. Bu nedenle bu, okulun bir çocuğun akademik başarısı üzerinde gerçek bir etkisi olmadığını göstermektedir.

çocuk bebekler yeni yürümeye başlayan çocuklar kayıt kreş oyunlar
Kredi: iStock

Çok daha önemli kreş ve ebeveynler

Bu aynı çalışma, bunların dış faktörler Bir çocuğun okulda başarılı olup olmamasında gerçekten rol oynayan okul. Böylece öyle görünecek bebeklik anı bir çocuğun inşasında ve okul ortamında başarılı olabilmesinde gerçekten belirleyicidir.

Ek olarak, ebeveynlerin çok daha önemli bir rolü var eğitim kurumlarından daha fazla oynamak. İkincisi öğrencileri desteklemek için iyi önlemler alırsa, öğrenmenin büyük kısmı açıkça yapılır. evde. Yine de araştırmacılar, okulun açıkça oynamak için önemli bir rol orada, ama pek çoğunun inandığı kadar büyük değil. Bu nedenle, küçük çocuğunuzun okulunu daha az dikkatle seçmek daha iyidir ve onun için daha fazla mevcut ol geliştirmesine yardımcı olmak için eve


Bir çocuk kaç yaşından itibaren yalnız gidebilir?

Çocuklarınızın önünde sigara içmek: Yasaklanması gereken bir uygulama!